Şirket Profili

  1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda
  3. Şirket Profili

ÖZ-TRANS Lojistik, sektörde önemli bir yer edinmiş olan kurumsal bir entegre lojistik firmasıdır. 2004 yılında 5 araçlık bir filo ile faaliyetine başlayan ÖZ-TRANS, bugün 650 araçlık Filosu, 1950’ nin üzerinde profesyonel çalışanı, yıllık 80 Milyon Ton taşıma kapasitesi, tam donanımlı altyapısı ve kusursuz iletişim ağıyla, “tam zamanında tam yerinde” hizmet politikasını güden bir kurum olarak faaliyet göstermektedir.

Öz-Trans, yurtiçi ve yurtdışında büyük sanayi tesisleri ve inşaat projelerinde özellikle kuru yük taşımacılığı konusunda hizmet vermektedir. Firmamızın faaliyetleri yalnızca karayolu ile sınırlı olmayıp, yükün ve rotanın uygunluğuna bağlı olarak demiryolu ile de taşımacılık hizmeti verilmektedir. Bunların yanında proje tipi ekstra uzun, ağır ve geniş yükler de taşınmaktadır.

Ana müşteri portföyünü çimento, büyük ölçekli gıda üretimi, madencilik, demir-çelik sektörü kuruluşları ve büyük inşaat projeleri oluşturmaktadır.

ÖZ-TRANS Lojistik, İstanbul 3. Havalimanı Projesi kapsamında da 270 araçlık bir filo ile önemli bir lojistik tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Bu proje kapsamında nitelikli dolgu malzemesi, beton/asfalt hammaddesi ve hafriyat taşımaları hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

ÖZ-TRANS Lojistik, taşımacılığın yanında Hatay-Dörtyol’da yaklaşık 70.000 metrekarelik açık ve kapalı antrepo/depo tesisleri ile müşterilerine entegre lojistik hizmeti de sunmaktadır.

Kısa zamanda hızla büyüyen ÖZ-TRANS Lojistik, her geçen gün taşıma kapasitesini artırırken; nitelikli insan kaynağı, kurumsal organizasyon ve teknolojik altyapısına da gerekli yatırımını yaparak sürdürülebilir büyümesine devam etmektedir.